Fotele biurowe- najważniejsze parametry i funkcje.

Pracując w biurze spędzamy bardzo dużo czasu w pozycji siedzącej, warto więc zadbać o zdrowie kręgosłupa, a co za tym idzie o zdrowie całego ciała i dobre samopoczucie. Olbrzymi wpływ na to ma odpowiedni dobór mebli biurowych, a w tym najważniejsze jest krzesło lub fotel biurowy.

W biurze spędzamy około 8 godzin dziennie, czasami nawet więcej, więc fotel na którym siedzimy powinien być dobierany ze szczególną troską i pieczołowitością. Jeśli pracownik ma zapewnione dobre warunki pracy i nie przeszkadzają mu dolegliwości spowodowane długotrwałym siedzeniem na źle dobranym siedzisku, będzie się kreatywnie rozwijał i osiągał lepsze wyniki pracy, a co za tym idzie zyska na tym cała firma. Niewygody związane z krzesłem czy fotelem przekładają się w bardzo krótkim czasie na złe samopoczucie i spadek wydajności pracy, co zostało już udowodnione w trakcie wielu badań naukowych. Jeśli pracodawca zdaje sobie z tego sprawę, powinien zadbać o odpowiedni komfort pracy i nie oszczędzać przy wyborze foteli.

Ergonomiczny i wygodny fotel jest podstawowym sprzętem biurowym, którego zakup nie powinien być przypadkowy i pośpieszny. Fotele biurowe mają kilka ważnych parametrów które szczególnie powinny być sprawdzone i przetestowane przed zakupem. Wybierając fotel lub krzesło w pierwszej kolejności popatrzmy na wygodę i ergonomiczny kształt siedziska i oparcia. Siedzisko powinno być wykonane z odpowiednio miękkiego tworzywa sztucznego, ale też nie może być zbyt miękki bo będzie się zapadał pod wpływem ciężaru. Oparcie powinno posiadać odpowiednią regulację dzięki której będzie można idealnie dopasować je do pleców i całej sylwetki pracownika. Jeśli oparcie krzesła będzie za daleko i nie da odpowiedniego wsparcia, pracownik zacznie się garbić i przez to będzie przyjmował nieprawidłową pozycję w trakcie pracy.

regulacja fotela biurowego Najlepiej wybrać fotel w którym regulować można oparcie zarówno na wysokości jak i pod kątem nachylenia, co pozwala optymalnie dopasować fotel do danej osoby bez żadnych kłopotów. Inną kwestią jest regulacja wysokości siedziska, ponieważ od tego zależy odległość od blatu biurka. Każdy z nas ma inną budowę ciała i inna sylwetkę, nie można przyjąć jednakowego ustawienia fotela dla wszystkich.

Fotel nie może być ustawiony zbyt nisko ani za wysoko, ponieważ podczas pracy nasze ciało będzie się po prostu męczyć. Najlepiej jest przed zakupem przetestować fotel i wypróbować wszystkie jego funkcje, nie można kierować się tylko jego wyglądem i ceną, ponieważ te parametry mogą okazać się bardzo złudne. Ważne aby obok regulacji oparcia i siedziska, fotel posiadał także możliwość ustawiania podłokietników oraz zagłówka, ponieważ każda z tych funkcji wpływa na dostosowanie kształtu fotela do indywidualnych potrzeb pracownika.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media