5 powodów, dla których zwinna przestrzeń robocza jest pozytywnym dodatkiem

To, jak zdecydujesz się urządzić swoje biuro, zależy od wielu czynników, ale coraz więcej firm decyduje się na pójście w kierunku zwinnej przestrzeni roboczej.

Jest to model, który zachęca do współpracy, a także daje pracownikom możliwość wyboru miejsca, w którym będą pracować, aby jak najlepiej wykonać swoje zadanie. Upraszczając, koncentruje się na zadaniu, o którym mowa, a zatem zapewnia najwyższą jakość w rezultacie.

Sprawdź tę infografikę, która mówi bardziej szczegółowo o tym, na czym polega metoda agile.

Źródło - https://officeprinciples.com/infographic-agile-working/

Jeśli nie jesteś pewien, czy przyjąć metodę zwinną czy nie, sprawdźmy pięć powodów, dla których może to być świetny ruch dla Twojej firmy.

Robi wrażenie na odwiedzających

Wszyscy wiemy, że tworzenie pozytywnego pierwszego wrażenia jest ważne, a zwinne miejsce pracy z pewnością wygląda tak samo. Jeśli zwrócisz uwagę na wysokiej jakości projekt i wystrój przestrzeni biurowej, stworzysz miejsce, które zrobi wrażenie na odwiedzających, gdy tylko do niego wejdą. To pomoże im poczuć się pod wrażeniem Twojej firmy od samego początku, a to jest bardzo pozytywne na wielu poziomach.

Zapewnia kreatywne środowisko

Cały sens zwinnej przestrzeni polega na tym, że pracownicy patrzą na zadanie, które muszą wykonać i zastanawiają się, gdzie najlepiej pracować, aby wykonać to zadanie jak najlepiej. Cała organizacja jest nastawiona na innowacyjność i kreatywność, a kiedy ludzie myślą kreatywnie, nowe pomysły i sugestie pojawiają się znacznie częściej.

Zachęca do współpracy

Zwinne przestrzenie mają dedykowane obszary współpracy, które nakładają na pracowników obowiązek zebrania się i przeprowadzenia burzy mózgów lub omówienia zadania. Oznacza to, że cała przestrzeń zyskuje na pozytywności, a także jest świetnym sposobem na podniesienie jakości końcowego dzieła.

Pasuje do każdej sytuacji pracy

Strefy to wspólny wątek w zwinnej przestrzeni roboczej. Znajdują się tam strefy współpracy, miejsca do odpoczynku, miejsca spotkań, a także strefy cichej pracy. Oznacza to, że pracownik może łatwo znaleźć przestrzeń, która odpowiada jego potrzebom, a tym samym zmniejsza stres.

Zwiększa morale i produktywność

Zwinna przestrzeń robocza daje pracownikom wolność i sprawia, że czują się docenieni, ponieważ mają wybór, z którego miejsca powinni pracować w danym dniu. To zwiększa morale, a w rezultacie także produktywność.

Jak widać, istnieje ogromna liczba korzyści wynikających z zastosowania zwinnej przestrzeni roboczej!

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media