Meble biurowe – sposoby i metody dbania o nie.

Meble biurowe nie należą do tanich, zazwyczaj stanowią spory wydatek dla budżetu firmy, z tego względu należałoby zapewnić im należytą pielęgnację, która wpłynie na żywotność i utrzymanie ich funkcjonalności.

Warto zadbać o to, by rzeczy które stanowią jeden z największych wydatków firmy, były należycie konserwowane i stale monitorowane pod względem użyteczności, tak by szybko i sprawnie likwidować ich usterki i niewielkie zniszczenia. Informacje jakie podajemy w tym artykule, warto przedyskutować i zastosować podczas rozmów z firmą sprzątającą w naszym biurze, co pozwala na jasne i rzetelne przedstawienie wymagań z naszej strony. Jeśli posiadamy meble wykonane z płyty melaminowanej, to nie wymaga ona specjalnie wyszukanej pielęgnacji. Ten materiał jest na szczęście odporny na całą chemię domową, ale także na napoje typu kawa, herbata czy soki, więc nie zagrażają mu najbardziej typowe wypadki w biurze.

Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które ułatwiają czyszczenie. Do wycierania takich mebli najlepiej użyć suchej szmatki z mikrofibry, jeśli jednak wymagają mycia wodą, to postarajmy się aby szmatka nie była za bardzo wilgotna ponieważ zostawi ślady mycia. czyszczenie mebli biurowych Do mycia nie trzeba koniecznie dodawać detergentów, najlepiej użyć czystej, letniej wody, chyba że stopień zabrudzenia wymaga użycia środków chemicznych. Lepiej nie używać gąbek szorstkich lub też drucianek, ponieważ mogą zniszczyć powierzchnię i pozostawią na niej rysy. Przy myciu mebli z płyty melaminowanej można stosować środki myjące chemiczne, trzeba tylko pamiętać, że nie mogą zawierać substancji ścierających.

Najlepiej użyć delikatnego mleczka do mebli lub detergentu w sprayu, które bardzo łagodnie wpływają na powierzchnię czyszczącą. Można też w wodzie rozpuścić szare mydło lub inny łagodny środek, zwróćmy jednak uwagę aby nie zawierały składników barwiących płytę czy też polerujących. Do tego rodzaju płyty nie należy stosować żadnych środków chemicznych wybielających, nabłyszczających, lub proszków piorących i szorujących. Każde czyszczenie takimi środkami może spowodować nieodwracalne zniszczenia w płycie.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media