Jakie są główne zalety korzystania z biurek z ławką?

Renowacja biura nie jest czymś, co należy traktować lekko. Jeśli pójdziesz do niego połowicznie, bez myślenia o wszystkich aspektach, a bez zakupów wokół starannie dla swoich mebli biurowych, będzie skończyć powtarzając raczej kosztowny proces trochę wcześniej niż byś miał nadzieję.

Istnieje wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, takich jak ogólny temat, klimat, jak reprezentować swoją markę w wystroju, oświetlenie, wentylacja i dzieła sztuki (jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą), a także meble w nim. Czy zdecydujesz się na szare meble biurowe, aby nadać im bardziej nowoczesny, elegancki wygląd, czy też będziesz trzymać się tradycji, wybierając drewniane odcienie? Decyzji jest wiele!

Tutaj w Calibre mamy ogromny wybór mebli biurowych w Londynie, ale jest jedna część projektu biura, na którą należy zwrócić szczególną uwagę - pomysły na biurko biurowe.

Jeśli ta część projektu będzie źle dobrana, będziesz miał mniej niż wydajnych, raczej niewygodnych pracowników!

Istnieje wiele różnych rodzajów biurek, od narożnych, w kształcie litery L, modułowych, recepcyjnych i wielu innych, ale biurka z ławkami pozostają najczęściej wybieraną opcją przez wiele firm.

Dlaczego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy dowiedzieć się, czym są biurka z ławką, dlaczego są tak korzystne dla biur, a także omówić rodzaje biurek z ławką, które są dostępne w ofercie.

Co to jest biurko z ławką?

Nazwa może być nieco myląca, ponieważ ławki są zazwyczaj czymś, na czym się siedzi - na tych biurkach się nie siedzi, tylko przy nich siedzi! Nazwa pochodzi od kształtu ławki w stylu krzesła, tj. długiej i prostokątnej. To właśnie jest biurko - zwykłe biurko, które widziałeś już niezliczoną ilość razy, dosłowny stół, który może, ale nie musi, mieć szuflady po jednej stronie pod spodem.

Biurka z ławką cieszą się ogromną popularnością i często są po prostu wybierane przez wiele osób, ponieważ oferują prostotę, efektywność kosztową i oszczędzają dużo miejsca. Ponieważ nowoczesne style przejęły, nie jest to tylko przypadek, że można dostać biurko ławka w zwykłych kolorach teraz albo, jak można zdecydować się na wielu różnych kolorach, takich jak szary, a nawet białe biurka, aby dodać nutę nowoczesnego stylu do projektu biura, zachowując zalety tego stylu biurka.

Do czego służą biurka z ławką?

Wspomnieliśmy, że czasy zmieniły się od zwykłych praktyk pracy, a to oznacza, że zmienił się również sposób wykorzystania mebli biurowych. Biurka z ławką mogą być wykorzystywane do wielu różnych celów, począwszy od zwykłego biurka, przy którym pracownik wykonuje swoją pracę, poprzez biurka do spotkań, dekoracje, aż po inne, coraz częściej stosowane rozwiązanie. Mowa tu o idei współpracy przy biurku.

Polega ona na tym, że grupa pracowników siedzi przy tym samym biurku, oczywiście większym, co nie tylko oszczędza miejsce w biurze, ale także pozwala na efektywniejsze prowadzenie dyskusji w miejscu pracy i współpracę nad projektami. Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak wygląda ten styl, pomyśl o tym, że byłeś kiedyś w Starbucksie lub innej dużej sieci kawiarni. Na pewno widziałeś duży stół (ławę) na środku pomieszczenia lub po jednej stronie, a przy nim kilka stołków lub krzeseł. Przy tym stole z pewnością widziałeś cztery, pięć, a nawet sześć osób pracujących przy swoich komputerach, popijających kawę, rozmawiających, bo się znają, lub po prostu zajmujących się tym, co mają do zrobienia. Taka konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce w kawiarni, dzięki czemu w pomieszczeniu można umieścić więcej indywidualnych stolików.

Jak widać, biurka z ławkami to nie tylko stoliki, to bardzo elastyczne i użyteczne meble biurowe!

Zalety biurek z ławką i biurek z ławką

Połączymy tutaj dwie rzeczy, tzn. ideę biurka stołowego w ogólności oraz praktykę pracy, o której właśnie wspomnieliśmy. Jakie są dokładnie zalety tych dwóch pojęć?

- Więcej miejsca - Biurka z ławkami, zarówno jedno-, jak i wieloosobowe, zostały zaprojektowane z myślą o oszczędności miejsca. Można je łatwo ustawić pod ścianą, pod oknem lub w rzędzie. Jeśli weźmiemy pod uwagę drugą stronę tego rozwiązania, czyli biurka w kształcie łuku lub litery L, zobaczymy, jak wiele miejsca można zaoszczędzić, zmniejszając ilość zmarnowanej przestrzeni w biurze.

- Elastyczność i możliwość rozbudowy w przyszłości - Być może nie masz w tym momencie pomysłu, ale jeśli zdecydujesz się na rozszerzenie działalności, a tym samym zwiększenie liczby pracowników w przyszłości, będziesz potrzebować więcej biurek - pracownicy muszą mieć gdzie siedzieć! Jeżeli masz do dyspozycji biurka o różnych kształtach, które chcesz dopasować do pomieszczenia, układanka po prostu się nie sprawdzi! Jeśli masz biurka w formie ławek, możesz je ustawić w wielu różnych kształtach i planach, co daje Ci dużo większą elastyczność zarówno teraz, jak i w przyszłości, a także w przypadku remontów, na które możesz mieć ochotę.

- Ekonomiczność - Ze względu na aspekt elastyczności, biurka z ławką są o wiele bardziej opłacalne, ponieważ będą Ci służyć dłużej. Przekonasz się również, że ten typ biurka jest bardzo łatwy do znalezienia, w dowolnym kolorze, a to oznacza, że koszt jest niższy niż w przypadku bardziej nietypowych kształtów lub większych kształtów. Pomyśl o tym - w przypadku dużych, zakrzywionych biurek zużywa się więcej drewna, więc z pewnością będą one droższe!

- Różnorodność stylów i kolorów - Nie musisz wybierać kolorów drewna w płaskiej powierzchni, ponieważ obecnie dostępnych jest wiele różnych kolorów i wzorów. Oznacza to, że możesz stworzyć atrakcyjny styl dla swojego biura, ale pamiętaj, aby upewnić się, że nie idziesz zbyt "tam", i trzymać się projektu, który będzie stać próbę czasu - meble biurowe mogą być drogie do wymiany inaczej!

- Możliwość przechowywania - Większość biurek jest wystarczająco wysoka i duża, by zmieścić pod nimi szafkę na dokumenty, a wiele z nich ma wbudowane szuflady, jeśli taka opcja jest Ci potrzebna. Również w tym przypadku warto się rozejrzeć i znaleźć najlepszy dla siebie wybór.

- Możliwość zastosowania szerokiej gamy technologii - Biurka z ławką są mniejsze niż biurka w kształcie łuku lub litery L, ale nadal są wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie rodzaje urządzeń, np. komputery stacjonarne, laptopy i tablety. Pamiętaj, że biurka są o wiele bardziej opływowe niż kiedykolwiek wcześniej!

- Biurka z ławkami zachęcają do współpracy i komunikacji - Siedzenie kilku pracowników przy jednym dużym biurku to idealny sposób na wymianę pomysłów i komunikację między pracownikami. Może to podnieść morale, pomóc w realizacji projektów i oznacza o wiele większą produktywność oraz wyższy standard pracy, która wymaga współpracy i burzy mózgów.

- Biurka w ławkach mogą współgrać z ideą "hot-desking". - Hot-desking to sytuacja, w której żaden z pracowników nie ma przydzielonego biurka, a pracownicy siadają tam, gdzie czują potrzebę, np. obok osoby, z którą współpracują przy danym projekcie. Biurka z ławkami mogą to ułatwić, a jednocześnie oznaczają, że potrzebne jest tylko jedno duże biurko, a nie kilka mniejszych - co również jest bardziej opłacalne i pozwala zaoszczędzić miejsce.

- Biurka z ławką mogą być stosowane w połączeniu z innymi metodami pracy. - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby równolegle z biurkiem biurkowym, a nawet hot-deskingiem, wprowadzić regularne praktyki pracy. Wszystko sprowadza się do tego, co sprawdzi się w danej firmie, ale dostępne opcje oznaczają dodatkową elastyczność, o której mogą pomyśleć menedżerowie we współpracy ze swoimi pracownikami.

Do tej pory powinieneś być przekonany do idei biurek przy biurku, a być może także do idei bench desking. Być może ta metoda pracy nie jest odpowiednia dla Twojej firmy, ale ogólnie idea biurek jest bardzo korzystna dla każdej przestrzeni biurowej. Pomysł na ograniczenie marnotrawstwa przestrzeni, oszczędność pieniędzy i udekorowanie biura w sposób, który przetrwa próbę czasu, jest ogromnym plusem.

Co sądzisz o biurku z ławką jako o sposobie pracy? Czy jest to coś, co mógłbyś wykorzystać w swoim biurze? A może, jako pracownik, chciałbyś z tego skorzystać lub poczuć się zainspirowany? Być może nie spodobałoby Ci się to, więc podziel się z nami dlaczego! W ogóle biurka z ławką są fantastycznym dodatkiem do Twojej przestrzeni; powiedz nam, jak wykorzystałeś je w swojej przestrzeni i czy masz jakieś nowe, innowacyjne pomysły, jak to wszystko wykorzystać.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media