Jakie są zalety i wady pracy pomiędzy domem a biurem?

Przyszłe biuro będzie bardziej elastycznym miejscem niż kiedykolwiek wcześniej. Oznacza to, że pracownicy prawdopodobnie będą mogli wybrać miejsce, z którego będą pracować w danym dniu.

Niektórzy pracownicy mogą zdecydować się na wejście do biura komercyjnego i usiąść na swoim krześle biurowym, pracując tak jak zwykle. Inni mogą zdecydować się na pracę zdalną, niektórzy mogą zdecydować się na pracę w domu każdego dnia, ale niektórzy ludzie mogą zdecydować się na mieszanie rzeczy i pracować w pół i pół mody. Oznacza to, że pracują z ustawienia biura niektóre z czasu, a z ich biura domu reszta czasu.

Czy uważasz, że to działa dobrze?

Spójrzmy na plusy i minusy.

Plusy

  • Pracownicy mają kontrolę nad swoją sytuacją w pracy, co poprawia morale
  • Pracownicy mogą osiągnąć lepszą równowagę między życiem domowym i zawodowym
  • Biuro nie będzie cały czas zatłoczone
  • Nowe talenty mogą spojrzeć na tę sytuację i uznać ją za atrakcyjną pod względem pracy dla tej firmy w przyszłości
  • Zwiększona wydajność, ponieważ pracownicy mogą pracować w sposób, który najbardziej im odpowiada

Cons

  • Musi istnieć ogromna ilość zaufania, aby zapewnić, że odpowiednia ilość pracy jest wykonywana
  • Menedżerowie mogą mieć trudności z efektywnym zarządzaniem pracownikami, jeśli nie są pewni, gdzie będą pracować na co dzień
  • Współpraca może być nieco bardziej wymagająca

Jak widać, istnieją zalety i wady tego sposobu pracy. Ważne jest, aby zaufać swoim pracownikom, że wiedzą, co jest dla nich najlepsze, ale jednocześnie wykonać zadanie. Praca w domu nie zawsze jest idyllicznym doświadczeniem, które wielu ludzi zakłada, że jest, a czasami produktywność może wziąć w zarodku, zanim zostaną wprowadzone środki ułatwiające życie zawodowe.

Pracownikom może również brakować ducha pracy zespołowej w biurze komercyjnym. Jeśli cały czas "wchodzą i wychodzą", mogą mieć wrażenie, że brakuje im ważnej wiedzy, co może wpłynąć na morale.

Pod koniec dnia, przyszłe biuro będzie dość elastyczne, aby sprostać rosnącym potrzebom. Jak to się dokładnie rozwinie, dopiero się okaże, ale elastyczna praca będzie prawdopodobnie odgrywać ogromną rolę.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media