Styl minimalistyczny – współczesny trend aranżacji biura.

Styl minimalistyczny stał się objawieniem i najbardziej popularnym trendem w nowoczesnym urządzaniu biur zarówno małych, jak i dużych firm. Czym spowodowana jest przebojowość tego trendu i czym tak szybko skradł serca projektantów?

Otóż styl aranżacji biur jaki panował dotychczas, był pełen zbędnych akcesoriów i detali, które stwarzały atmosferę przepychu, ale równocześnie przytłaczały pracownika i nie dawały przestrzeni na rozwój myśli. W takich biurach było pełno niepotrzebnego sprzętu, który tylko zagracał pomieszczenie, dekoncentrując pracownika i niszcząc ducha innowacji oraz kreatywności. Obecnie styl minimalistyczny nakierowany jest na tworzenie dużych, przestronnych pomieszczeń, pełnych światła, gdzie każdy poczuje się dobrze, a ilość sprzętu biurowego oraz komputerowego jest sprowadzony do minimum.

Taka przestrzeń wpływa na lepsze samopoczucie, nie przytłacza ciężkością otoczenia, ma wpływ na rozwój twórczych myśli i pomysłów, a tym samym przyczynia się do sukcesów całej firmy. Przestrzenie takie, nazwane open-space, są esencją jasnych barw i kolorów stonowanych, gdzie dobór dodatków i oświetlenia odgrywa olbrzymią rolę. W stylu minimalistycznym całość aranżacji na którą składają się meble, dodatki, kolor ścian i podłogi, dobór oświetlenia sztucznego i naturalnego, jest niezwykle starannie wyważona i wprowadzona w delikatnym, spokojnym stylu, by stworzyć harmonię i porządek w całym pomieszczeniu.

kolory mebli biurowych Kolory najczęściej wybierane to biel, odcienie beżu i brązu, szarości oraz czarny, które świetnie się ze sobą komponują, ale także z kolorowymi dodatkami, które często są wprowadzane gdzieniegdzie, by zapanować nad monotonią pomieszczenia. Meble w biurach urządzonych w stylu minimalistycznym, są kombinacją takich materiałów jak szkło, metal, drewno i plastik. Materiały te świetnie się uzupełniają i komponują, a do tego są bardzo wygodne i ergonomiczne. Żaden projektant wnętrz nie zostawi oświetlenia działu przypadku, ponieważ w tym stylu oświetlenie stanowi bardzo cenny dodatek. Najczęściej jest to kilka źródeł światła, zarówno lampy biurkowe, jak i stojące, w prostych formach i jasnych kolorach.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media