5 najważniejszych wskazówek, jak ograniczyć bóle głowy związane z pracą

Czy cierpisz na regularne bóle głowy podczas pracy?

Spędzanie długich godzin przed ekranem komputera może być prawdziwym czynnikiem ryzyka wystąpienia bólu głowy, a nawet migreny. Ważne jest, aby zrozumieć, co je powoduje i jak zmniejszyć problem, aby pomóc Ci pracować w bardziej produktywny sposób, ale także poczuć się o wiele lepiej we własnej skórze.

Zanim zaczniemy mówić o bólach głowy i migrenach w miejscu pracy, warto pamiętać, że bóle głowy mogą być spowodowane długą listą potencjalnych problemów. Jeśli w ogóle się martwisz, warto najpierw pójść i porozmawiać z lekarzem o swoich bólach głowy. Najczęstszym wyjaśnieniem jest twoja organizacja pracy i sposób, w jaki podchodzisz do swoich codziennych obowiązków. Jednak zawsze dobrze jest wykluczyć wszelkie inne możliwe przyczyny.

Co powoduje bóle głowy w miejscu pracy?

Jak już wspomnieliśmy, istnieje wiele różnych potencjalnych przyczyn bólów głowy i migreny, ale kilka z najczęstszych to:

 • Odblaski z okien lub świateł górnych odbijające się na ekranie komputera
 • Zbyt jasne oświetlenie w biurze
 • Problem z oczami, np. możesz potrzebować okularów
 • Spędzanie zbyt długiego czasu na patrzeniu w ekran i brak regularnych przerw
 • Nie picie wystarczającej ilości wody, co prowadzi do lekkiego odwodnienia.
 • Stres w miejscu pracy może również powodować bóle głowy, a nawet migreny
 • Nieodpowiednia ilość jedzenia w ciągu dnia lub wybieranie niewłaściwych rodzajów żywności, np. o wysokiej zawartości cukru
 • Inne czynniki wyzwalające, takie jak silne perfumy
 • Nieprawidłowe siedzenie przy krześle, np. przyjmowanie złej postawy w ciągu dnia pracy.

Sprawdź ten film, który oferuje kilka przydatnych porad na temat ćwiczeń, aby zmniejszyć biurowe bóle głowy, zwłaszcza napięciowe bóle głowy.

5 sposobów na zmniejszenie biurowych bólów głowy

Jeśli regularnie cierpisz na biurowe bóle głowy, powinieneś wypróbować pięć poniższych pomysłów.

 1. Upewnij się, że światło nad ekranem komputera lub okno za lub przed nim nie powoduje odblasków na ekranie. Powoduje to mrużenie oczu, co może wywołać napięciowy ból głowy.
 2. Regularnie sprawdzaj stan swoich oczu, aby upewnić się, że nie potrzebujesz okularów? Nie jest niczym niezwykłym, że użytkownicy VDU (visual display unit) noszą okulary w godzinach pracy i jeśli ich potrzebujesz, upewnij się, że je masz!
 3. Upewnij się, że masz regularne przerwy w ciągu dnia. Dobrym pomysłem jest wykonywanie co pół godziny innego zadania, które nie wymaga korzystania z komputera, aby dać oczom odpocząć od ekranu komputera przez kilka minut.
 4. Upewnij się, że pijesz dużo wody w ciągu dnia. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale odwodnienie jest jedną z głównych przyczyn bólu głowy w ogóle, a kiedy pracujesz w gorącym i dusznym biurze, może to być prawdziwy wyzwalacz bólu głowy lub nawet migreny.
 5. Upewnij się, że siedzisz prawidłowo na swoim krześle. Zła postawa jest prawdziwym wyzwalaczem bólu głowy i szyi też. Używanie ergonomicznego krzesła biurowego pomoże Ci zachować równowagę i uniknąć nienaturalnej postawy podczas długich godzin spędzonych przy ekranie komputera. Powinieneś również korzystać z innych ergonomicznych produktów, takich jak podstawka pod laptopa, jeśli regularnie korzystasz z laptopa.

Życie z biurowym bólem głowy to nie piknik i ważne jest, aby zrozumieć swój szczególny czynnik wyzwalający, a następnie coś z nim zrobić. Jeśli jesteś w ogóle zaniepokojony, pamiętaj, że ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem i sprawdzić swoje oczy.

Zastosowanie ergonomicznej konstrukcji w biurze nie tylko pomoże Ci uniknąć takich bólów głowy, ale także sprawi, że nie będziesz narażony na inne problemy, takie jak bóle dolnej części pleców, bóle ramion, szyi i nadgarstków. Świadomość jest kluczem, ale upewnij się, że wszelkie problemy zostały sprawdzone, zanim założysz, że to zwykły ból głowy w miejscu pracy.

O serwisie

Kontakt

kontakt@fifaarena.pl

Galeria

Social media